Toksyna botulinowa po zabiegu

Bezpieczeństwo modelek/modeli podczas szkoleń z medycyny estetycznej dla lekarzy i lekarzy dentystów w E-med Academy

100% BEZPIECZEŃSTWA

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej podczas szkoleń dla lekarzy są w 100% bezpieczne. Każdy pacjent (modelka/model) jest przed zabiegiem konsultowany przez lekarza – szkoleniowca, a następnie kwalifikowany do danego zabiegu.

Z lekarzem – szkoleniowcem ustalasz szczegóły procedury zabiegowej, przede wszystkim:

  • okolice zabiegowe
  • formę znieczulenia
  • preparaty

Po zabiegu, poinformujemy Cię o właściwej pielęgnacji domowej, tak aby zabieg przyniósł najlepsze korzyści dla Ciebie.

KOMFORT I PEWNOŚĆ

Wszystkie procedury są skierowane na Twoje bezpieczeństwo, komfort i pewność, że masz odpowiednią opiekę. Przy każdym zabiegu obecny jest lekarz – szkoleniowiec. W każdym momencie możesz zrezygnować z zabiegu. W gabinecie zawsze jest zestaw antywstrząsowy. W przypadku pytań przed i po zabiegu, zawsze możesz do nas napisać lub zadzwonić. PREPARATY

Do zabiegów używamy najlepszych, dostępnych na rynku preparatów i sprzętu, które zapewniają doskonałe efekty dla pacjenta oraz komfort pracy lekarza. Używamy tylko i wyłącznie oryginalnych, zarejestrowanych w Polsce preparatów ze znakiem jakości CE*, oznaczającym, że spełniają one europejskie normy bezpieczeństwa a także z certyfikatem FDA**, przyznawanym przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Preparat otwieramy w Twojej obecności.

DOKUMENTACJA MEDYCZNA

Preparaty używane do zabiegów, oznaczone są banderolą z numerem serii, datą produkcji i datą ważności preparatu. Istotne jest, aby banderola została wklejona do dokumentacji pacjenta i stanowiła jej integralną część. W dokumentacji medycznej zawarta jest pełna informacja na temat zabiegu, miejsca podania oraz naklejka z kodem i datą ważności produktu.

STERYLNOŚĆ

Zapewniamy, że preparat jest sterylny. Produkt sterylny to jeden z warunków bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu. Na wielu szkoleniach oraz w gabinetach wykorzystuje się końcówki wcześniej używanych preparatów, proponując niższe ceny za zabieg. Pacjent nie zdaje sobie sprawy z tego, że może to prowadzić do przenoszenia infekcji. My nie oszczędzamy na Twoim bezpieczeństwie!

*CE to oznaczenie wymagane przepisami wynikającymi z Dyrektyw Nowego Podejścia.

**FDA wymaga od producenta leku czy sprzętu medycznego szeregu dokumentów, w tym badań nad bezpieczeństwem produktu, których podmiotem są dziesiątki pacjentów różnych narodowości, w różnym wieku. FDA, przed przyznaniem certyfikatu, analizuje również to, jakie efekty daje produkt w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku preparatami. Obserwacje, które producent przekazuje do FDA, muszą być poparte minimum kilkuletnimi, potwierdzonymi przez niezależne instytucje, badaniami.