Jak zwiększyć konkurencyjność gabinetu? Podstawy medycyny estetycznej

Lekarze i lekarze dentyści pragnący zwiększyć konkurencyjność swojego gabinetu powinni sięgać po nowoczesne rozwiązania, które cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów. Jedną z najciekawszych opcji jest rozszerzenie oferty o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Aby tego dokonać, wcale nie trzeba kończyć dodatkowego kierunku studiów czy udawać się na czasochłonne szkolenia, oparte w dużej mierze na wiedzy teoretycznej. Lekarze i lekarze dentyści z prawem do wykonywania zawodu mogą w ciągu 1 dnia poznać niezbędne podstawy medycyny estetycznej, pracując pod okiem doświadczonych lekarzy-szkoleniowców.

Z czego składa się kurs?

Każde szkolenie dostępne w ofercie naszej Akademii złożone jest z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas etapu teoretycznego szczególny nacisk kładziemy na przypomnienie i utrwalenie materiału z zakresu anatomii obszaru twarzoczaszki, gdyż dobra znajomość tych zagadnień pozwala na bezpieczne i efektywne przeprowadzanie zabiegów. Część teoretyczna obejmuje również omówienie mechanizmów starzenia się twarzy oraz aspektów prawnych i etycznych zabiegów. Kurs teoretyczny składa się także z dokładnej analizy typowych powikłań pozabiegowych i skupia się na przedstawieniu skutecznych sposobów radzenia sobie z wszelkimi komplikacjami.

Podczas części praktycznej kursanci samodzielnie wykonują zabiegi na modelkach pod okiem doświadczonych lekarzy. Ten etap szkolenia skupia się nie tylko na prawidłowym przeprowadzeniu zabiegu, lecz jest odzwierciedleniem prawdziwej wizyty – obejmuje więc takie etapy jak: konsultacja z pacjentem, planowanie zabiegu, przeprowadzenie zabiegu i zalecenia pozabiegowe. Doświadczenie i usystematyzowana wiedza anatomiczna pozwalają na wykonywanie zabiegów w sposób bezpieczny i zdecydowany, dlatego ważne, by podstawy medycyny estetycznej poznawać podczas kompleksowych szkoleń praktyczno-teoretycznych.

Program szkolenia podstawowego z medycyny estetycznej

Podczas podstawowego kursu w E-med Academy nauczysz się, w jaki sposób wykonywać najprostsze, a zarazem najpopularniejsze zabiegi. Pierwszym z nich jest mezoterapia igłowa, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Kursant poznaje rodzaje stosowanych preparatów oraz wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii, a następnie uczy się pracować metodą punktową i linijną, dokładnie poznając obszary podania preparatu.

Podstawy medycyny estetycznej obejmują także zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i wypełniaczy. Dowiesz się wszystkiego na temat nowoczesnych preparatów dostępnych na polskim rynku, obszarach do leczenia, wskazaniach i przeciwwskazaniach, przechowywaniu i odtwarzaniu (rekonstytucji), przywracaniu objętości oraz dawkowaniu i technikach iniekcji. Nasze kursy wyróżnia holistyczne podejście do problemów pacjenta, dlatego podczas szkolenia uczymy także, w jaki sposób łączyć toksynę botulinową i wypełniacz, by uzyskać oczekiwane rezultaty. Zajęcia praktyczne na modelkach obejmują: korygowanie ust, niwelowanie „lwich zmarszczek”, „kurzych łapek” i zmarszczek na poziomie czoła, a także wypełnianie bruzd wargowo-nosowych, drobnych zmarszczek i „linii marionetki”. Znając podstawy medycyny estetycznej, możesz z sukcesem rozszerzyć swoją ofertę o najpopularniejsze zabiegi.

Co nas wyróżnia?

80% praktyki i 20% teorii to propozycja, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej! W E-med Academy skupisz się na praktycznych szkoleniach na modelkach (od kilku do kilkunastu zabiegów), a teorię będziesz mógł przyswoić dzięki nowoczesnej prezentacji multimedialnej, zawierającej niezbędną wiedzę. Przychodząc na kurs, będziesz pracować pod okiem lekarza-szkoleniowca w małej grupce złożonej z maksymalnie 3 osób. Nasze szkolenie to oferta 4w1, która obejmuje najważniejsze podstawy medycyny estetycznej wraz z nauką prostych i popularnych zabiegów, takich jak mezoterapia, toksyna botulinowa i wypełniacze. Po kursie otrzymasz dwa certyfikaty (po polsku i po angielsku) uprawniające do wykonywania wyżej wymienionych zabiegów.

Chcę się zapisać na kurs

Rejestracja na szkolenie prowadzona jest online przez stronę www.e-medacademy.pl/produkt/kurs-mezoterapia-iglowa/. Przed zakupem szkolenia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 662 000 715 w celu potwierdzenia terminu szkolenia. Wszystkie terminy znajdziesz w Harmonogramie dostępnym pod wskazanym adresem.